Usługi medyczne

Usługi medyczne - informacje

Centrum Badań DNA, to firma założona i prowadzona przez naukowców biotechnologów na terenie Poznańskiego Parku Naukowo – Technologicznego. Dostrzegając niszę rynkową oraz wykorzystując własną wiedzę założyli w 2006 roku ośrodek badawczo-diagnostyczny, którego celem jest wdrażanie i oferowanie nowoczesnych technologii w zakresie analiz DNA, a tym samym wprowadzenie na rynek najnowocześniejszej diagnostyki medycznej.

Firma prowadzi własne prace badawcze i współpracuje z wieloma ośrodkami i instytucjami naukowymi i diagnostycznymi z całego świata. W swojej pracy wykorzystujemy najnowsze technologie i metody badawcze oraz gwarantujemy najwyższy, światowy poziom oferowanych usług.

Obecnie w ofercie firmy znajdują się następujące testy z zakresu molekularnej diagnostyki:

- infekcji układu moczowo-płciowego (m.in. HPV, Chlamydia trachomatis)
- infekcji układu oddechowego (m.in. grypa, streptokoki)
- infekcji przenoszonych przez kleszcze
- wirusowego zapalenia wątroby (m.in. HBV, HCV)
- infekcji ogólnoustrojowych (oportunistycznych).

Diagnozujemy także wybrane choroby i predyspozycje genetyczne (m.in. raka piersi, jajnika, mukowiscydozy oraz chorób zakrzepowo-zatorowych). W naszej ofercie znajdują się testy wykonywane w technologii mikromacierzy DNA, wykrywające od kilkudziesięciu do kilkuset mutacji w genach odpowiedzialnych za predyspozycje i rozwój m.in. rodzinnego niepolipowatego nowotworu jelita grubego (HNPCC) oraz nowotworu prostaty.
Znaczna część pojedynczych testów diagnostycznych połączona jest w badania panelowe, które umożliwiają uzyskanie szerszego obrazu klinicznego pacjenta w krótszym czasie i za relatywnie niższą cenę.

Wykonujemy także badania z zakresu identyfikacji osobniczej - ustalenie pokrewieństwa (ojcostwa).

Naszym priorytetem jest jakość świadczonych usług i wykonywanych badań. Dbamy o ich rzetelność, bezstronność i terminowość. Szczegółowo dokumentujemy przebieg każdego badania, gwarantując poprawność, powtarzalność i prawidłową interpretację wyników. Wszystkie badania wykonywane są przez wykwalifikowanych diagnostów laboratoryjnych. Kompetencje członków naszego zespołu są na bieżąco monitorowane i udoskonalane, poprzez ich udział w badaniach i szkoleniach zewnętrznych. W pracy kierujemy się przede wszystkim dobrem naszego klienta.

Restrykcyjnie przestrzegamy wszystkich przepisów prawnych, a w szczególności zasady poufności. Zgodnie z polskim ustawodawstwem, po przeprowadzeniu analiz, próbki DNA są utylizowane przez specjalistyczną firmę. Centrum Badań DNA działa zgodnie z ogólnymi wymaganiami dotyczącymi kompetencji laboratoriów badawczych oraz wdrożyło w swoim Laboratorium standardy postępowania zgodne z wymaganiami międzynarodowej normy ISO 9001:2008. W celu zapewnienia realizacji polityki jakości w Laboratorium, Centrum Badań DNA realizuje plan udziału w badaniach międzylaboratoryjnych potwierdzających nasze kompetencje.

Centrum Badań DNA działa zgodnie z ogólnymi wymaganiami dotyczącymi kompetencji laboratoriów badawczych oraz wprowadza w swoim Laboratorium standardy postępowania zgodne z wymaganiami normy ISO 9001:2008.

Dla placówek medycznych

Centrum Badań DNA sp. z o.o. i działający w jego strukturze NZOZ Laboratorium Genetyki Medycznej świadczą wysokospecjalistyczne usługi diagnostyczne już od 2006 roku. W trakcie działalności nasze Laboratorium zostało uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami między innymi za wprowadzanie innowacyjnych usług medycznych i świadczenie usług najwyższej jakości.

Czytaj więcej

Poradnia chorych na boreliozę, lekarz ILADS

Poradnia dla chorych na boreliozę udziela niezbędnych porad wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania naukowe dedykowane walce z boreliozą. Wykorzystanie testów i paneli DNA pozwala lekarzom na stosowanie bardzo precyzyjnych metod leczenia. 

Czytaj więcej

Metody

PCR (Polymerase Chain Reaction)

Podstawową metodą diagnostyczną stosowaną w laboratorium Centrum Badań DNA jest PCR Reakcja ta umożliwia powielanie wybranych sekwencji DNA, charakterystycznych dla danego organizmu. Produkt reakcji PCR, fragment DNA o ściśle określonej długości, identyfikujemy w żelu agarozowym podczas rozdziału elektroforetycznego.

Czytaj więcej

Konsultacje lekarza genetyka

W ramach działalności Centrum Badań DNA zaprasza na konsultacje u lekarzy genetyków:

 

     
prof. Aleksandra Jezela-Stanek Gliwice, Katowice, Tychy, konsultacje online
     
dr n. med. Krzysztof Szczaluba Warszawa, Białystok
     
dr n. med. Renata Posmyk Białystok, konsultacje online
     
lek. med. Aneta Lebiedzińska Białystok
     

 

Rejestracja Pacjentów odbywa się telefonicznie pod numerem telefonu 61 646 85 85 lub poprzez wiadomość e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Cena konsultacji 180 zł.

Czytaj więcej

Konsultacje dietetyka

Centrum Badań DNA zaprasza na konsultacje on-line z dietetykiem klinicznym Panią Magdaleną Ciesielską.

Pani Magdalena ukończyła studia na kierunku Dietetyka o specjalizacji Dietoterapia w Lublinie oraz Dietetyka Kliniczna na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jest Członkiem Polskiej Akademii Zdrowia, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu.

Umiejętności praktyczne w zawodzie dietetyka nabyła praktykując w specjalistycznych szpitalach i przychodniach w Lublinie, Warszawie i w Radomiu. Współpracuje z Radomskim Szpitalem Specjalistycznym, poradniami fizjoterapeutycznymi, psychologicznymi, fundacjami zdrowia i medycyny.Na co dzień prowadzi Poradnię Dietetyczną Life&Diet w Radomiu. Jest założycielką Akademii Zdrowego Żywienia – szkoły zdrowego gotowania i autorskich szkoleń z zakresu dietetyki, sportu, psychologii i medycyny holistycznej. Prowadzi warsztaty żywieniowe m.in w szkołach i przedszkolach. Jest również wykładowcą na wyższych uczelniach na kierunkach medycznych w Lublinie i w Radomiu.

Systematycznie uczestniczy w licznych szkoleniach i konferencjach medycznych i żywieniowych.W swojej pracy na stanowisku dietetyka wiele uwagi poświęca również dzieciom i młodzieży promując zdrowe nawyki żywieniowe wśród najmłodszych oraz poprzez diety dbając o ich zdrowie i prawidłowy rozwój. Swoje kwalifikacje stale podnosi oparciu o fachową literaturę z zakresu dietetyki, fizjologii, medycyny i sportu. Podczas indywidualnych porad dietetycznych dokłada wszelkich starań, aby pacjenci otrzymali niezbędne i indywidualne wskazówki dotyczące prawidłowego sposobu żywienia, jak i wdrażania prawidłowych nawyków żywieniowych.

Kontakt w celu umówienia  konsultacji on-line  pod numerem telefonu 606275742.

Cena pierwszej konsultacji 150 zł.

 

Można również skorzystać z konsultacji na miejscu, w siedzibie Centrum Badań DNA przy ul. Ściegiennego 20 w Poznaniu, u Pani  mgr inż. Joanny Jędrzejczak-Jackowskiej.

Pani Joanna jest licencjonowanym dietetykiem klinicznym. Ukończyła studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu, na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, a także studia podyplomowe na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w zakresie Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego.

Specjalizuję się w dietoterapii schorzeń metabolicznych, takich jak insulinooporność czy cukrzyca typu II, w alergiach IgE – zależnych, chorobach autoimmunologicznych, ze szczególnym naciskiem na chorobę Hashimoto, a także w nadwadze i otyłości. Sama od lat zmaga się z chorobą Hashimoto i widzi także po sobie, jak wielkie znaczenie ma stosowanie właściwej diety i jak znacząco poprawić ona może komfort życia.

 

Rejestracja Pacjentów do poradni stacjonarnej odbywa się telefonicznie pod numerem telefonu 509 658 006 lub poprzez wiadomość e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pierwsza konsultacja  w cenie 180 zł (2 godziny), kolejna w cenie 130 zł (1 godzina).

 

 

 

 

Czytaj więcej

Twitter