Do prawidłowego wykonania badania diagnostycznego niezbędna jest próbka materiału biologicznego od domniemanego ojca i dziecka. Standardowym materiałem do badań jest wymaz z wewnętrznej strony policzka lub krew. Jeżeli nie ma możliwości pobrania wymazu można dostarczyć materiał w postaci mikrośladu (np. włosy z cebulkami, plamki krwi, ślina, biała guma do żucia, niedopałek papierosa, szczoteczka do zębów itp.).

W Laboratorium Genetyki Medycznej przy ul. Ściegiennego 20 w Poznaniu istnieje możliwość pobrania krwi oraz wymazu z policzka. Punkt pobrań czynny jest od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 15:00.

Badania można wykonać również drogą wysyłkową.

KROK 1: Zamówienie badania

Zestaw można zamówić za pośrednictwem sklepu internetowego: http://www.sklep.cbdna.pl/pl/c/Testy-na-ojcostwo/50.

Zestaw może być wysłany do Państwa za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL.

 

KROK 2: Pobranie materiału biologicznego

Przed pobraniem materiału biologicznego prosimy zapoznać się z Instrukcją pobierania materiału załączoną do zestawu.

Pobrany materiał biologiczny wraz z formularzem zlecenia badań należy wysłać na adres: Centrum Badań DNA Sp z o.o. Laboratorium Genetyki Medycznej, ul. Ściegiennego 20, 61-128 Poznań Przesyłkę należy wysłać pocztą kurierską zgodnie z instrukcją pobierania i przesyłania materiału dołączoną do zestawu. Koszt przesłania zestawu zawierającego materiały medyczne oraz zwrotnego dostarczenia próbki do laboratorium ponosi Zleceniodawca w momencie składania zamówienia za pośrednictwem sklepu internetowego.

KROK 3: Odbiór wyniku

a. Wynik może być wysłany do pacjenta za pośrednictwem Poczty Polskiej listem poleconym priorytetowym na adres wskazany na formularzu

b. Istnieje również możliwość wysłania wyniku przesyłką kurierską DHL (dopłata 30 zł do ceny badania)

c. Wynik można odebrać osobiście w siedzibie Laboratorium Genetyki Medycznej Centrum Badań DNA przy ul. Ściegiennego 20 w Poznaniu.