1 grudnia 2021

Test predyspozycji genetycznej na infekcję wirusem SARS-CoV-2 identyfikuje mutacje w genach zwiększających ryzyko do zachorowania na COVID-19. Wynik badania pozwala ocenić zarówno podatność na wystąpienie infekcji jak i określić ciężkość przebiegu choroby.

Wynik testu ułatwia również lekarzom postępowanie przy diagnozowaniu i leczeniu choroby. Wiedza o predyspozycjach genetycznych oraz uwarunkowaniach behawioralnych i środowiskowych może umożliwić dobór najskuteczniejszej terapii.

Do wykonania testu jest potrzebny tylko bezbolesny wymaz z wewnętrznej strony policzka. Wynik dostępny będzie już po 7 dniach.

Dlaczego COVID-19 ma zróżnicowany przebieg?

Bardzo zastanawiające jest dlaczego występują aż tak duże różnice w ilości zachorowań i zgonów w poszczególnych krajach. Czy powodem były zaniedbania np. we Włoszech czy Hiszpanii a profesjonalizm w działaniach służby zdrowia w Austrii czy Norwegii?

Jak pokazują statystyki ta argumentacja nie jest do końca prawdziwa. Wystarczy spojrzeć na tabelki we Włoszech czy USA. Na przykład poszczególne regiony we Włoszech czy stany w USA, przy tym samym systemie służby zdrowia i przepisów sanitarno-epidemiologicznych, mają wręcz nieporównywalną liczbę zakażeń i zgonów.

Warto zaznaczyć, że we włoskiej Lombardii na początku pandemii wykryto prawie 70 tys. przypadków zakażeń, z których ponad 13 tysięcy zakończyło się śmiercią zarażonych, a np. w Kalabrii zmarło tylko kilkadziesiąt osób.

Zapisz się na test predyspozycji genetycznej do infekcji Covid-19 w wybranym mieście

.

Test predyspozycji do infekcji Covid-19 – Poznań, Ściegiennego 20   

Test predyspozycji do infekcji Covid-19 – Poznań, MTP   

Test predyspozycji do infekcji Covid-19 – Poznań – Lotnisko Ławica   

Test predyspozycji do infekcji Covid-19 – Warszawa, pl. Defilad 1   

Test predyspozycji do infekcji Covid-19 – Warszawa – Lotnisko Modlin   

Test predyspozycji do infekcji Covid-19 – Kraków – Lotnisko Balice   

Test predyspozycji do infekcji Covid-19 – Katowice, Silesia City Center   

Test predyspozycji do infekcji Covid-19 – Wrocław, CH Borek   

Test predyspozycji do infekcji Covid-19 – Wrocław, Rdestowa 5