20 grudnia 2021

Centrum Badań DNA wdrożyło jako pierwsze w Polsce i jedno z pierwszych na terenie Europy nowoczesną technologię umożliwiającą wykonanie diagnostyki koronawirusa metodą RT-PCR w zaledwie 30 minut.

Jest to ogromny przełom w diagnostyce SARS-CoV-2 z uwagi na znaczne przyspieszenie procesu diagnostycznego. Obecnie krajowe laboratoria wykonują tego typu badania (metoda RTP-CR ) w ciągu 24 godzin, a za usługę ekspresową, wykonaną w ciągu 4 godzin, pacjent musi zapłacić nawet 900 zł.

Nasza technologia umożliwia wykonanie badania RT-PCR w ciągu 30 minut, co ma kluczowe znaczenie szczególnie dla pasażerów linii lotniczych – powiedział Prezes Jacek Wojciechowicz

W 2020 roku spółka Centrum Badań DNA opracowała i wprowadziła własną technologię testów genetycznych CBDNA RT LAMP RAPID TEST umożliwiającą diagnostykę SARS-Cov-2 w 10-15 min. Dotychczas z sukcesem technologia CBDNA RT LAMP RAPID TEST została wykorzystana do zabezpieczenia międzynarodowych imprez sportowych oraz do szybkiego testowania pasażerów na lotniskach (Kraków – lotnisko Balice czy Poznań – lotnisko Ławica).

Wdrożenie „szybkich testów PCR” umożliwia pacjentom szeroki wybór metody diagnostycznej pomiędzy testem PCR i LAMP jak również testami antygenowymi. Dzięki temu w ofercie Centrum Badań DNA znajduje się zarówno bardzo szeroki zakres usług, jak również najszybsze testy na obecność wirusa Covid-19 na polskim rynku.