O nas

Oferta dla nauki

Profesjonalny i doświadczony zespół Centrum Badań DNA świadczy usługi licznym jednostkom naukowym – m.in. sekwencjonowania DNA, sekwencjonowania NGS, usługi bioinformatyczne i identyfikacji zakażeń mikrobiologicznych. 


Specjalizujemy się w kompleksowej realizacji projektów naukowych i badawczo-rozwojowych, w tym zewnętrznie pozyskanych grantów.

Organizujemy konkursy dla naukowców - finansujemy projekty o największym potencjale badawczym.

Diagnostyka Weterynaryjna

Posiadamy nowoczesne laboratorium, które skupia się na szeroko rozumianej diagnostyce weterynaryjnej. W naszej pracy stawiamy na jakość i terminowość. Dążymy do tego aby wprowadzone przez nas rozwiązania i testy ułatwiały codzienną pracę lekarzy weterynarii i hodowców.

Nasze kompetencje budujemy w oparciu o doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Diagnostyka Weterynaryjna przy Centrum Badań DNA świadczy usługi dla lekarzy weterynarii z zakresu:

  1. biochemii, hematologii, koagulogii, analizy hormonów
  2. mikrobiologii
  3. patomorfologii
  4. genetyki

Centrum Badań DNA działa zgodnie z ogólnymi wymaganiami dotyczącymi kompetencji laboratoriów badawczych oraz wprowadza w swoim Laboratorium standardy postępowania zgodne z wymaganiami normy ISO 9001:2008

Przeprowadzamy analizy krwi, moczu, kału. Badamy poziomy hormonów, pierwiastków, elektrolitów oraz markerów biochemicznych, które mają często kluczowe znaczenie w etiopatologii wielu zwierzęcych chorób.

Wykonujemy także badania DNA diagnozujące choroby genetyczne psów i kotów. Na życzenie klienta wykonujemy także analizy DNA mające na celu sprawdzenie pochodzenia psa. Wówczas niezbędny jest materiał genetyczny psa i jego rodziców. Badania takie mogą być pomocne w przypadku, kiedy mamy wątpliwości co do czystości rasy psa.

Laboratorium Genetyki Medycznej

NZOZ Laboratorium Genetyki Medycznej powstało przy Centrum Badań DNA w odpowiedzi na potrzeby naszych Pacjentów z zakresu specjalistycznej diagnostyki genetycznej:

- chorób i predyspozycji genetycznych
- infekcji mikrobiologicznych
- identyfikacji osobniczej i ustalania pokrewieństwa

Do dyspozycji naszych Pacjentów oddajemy szeroką gamę usług diagnostycznych, wspierających lekarzy w stawianiu trafnych diagnoz oraz umożliwiających zastosowanie najskuteczniejszych metod profilaktyki i leczenia.

Centrum Badań DNA

Centrum Badań DNA, to firma założona przez naukowców biotechnologów na terenie Poznańskiego Parku Naukowo – Technologicznego. Dostrzegając niszę rynkową oraz wykorzystując własną wiedzę założyli w 2006 roku ośrodek badawczo-diagnostyczny, którego celem jest wdrażanie i oferowanie nowoczesnych technologii w zakresie analiz DNA, a tym samym wprowadzenie na rynek najnowocześniejszej diagnostyki medycznej.

Centrum Badań DNA prowadzi własne prace badawcze i współpracuje z wieloma ośrodkami i instytucjami naukowymi i diagnostycznymi z całego świata. W swojej pracy wykorzystujemy najnowsze technologie i metody badawcze oraz gwarantujemy najwyższy, światowy poziom oferowanych usług.

Obecnie w ofercie firmy znajdują się następujące testy z zakresu molekularnej diagnostyki:
- infekcji układu moczowo-płciowego (m.in. HPV, Chlamydia trachomatis)
- infekcji układu oddechowego (m.in. grypa, streptokoki)
- infekcji przenoszonych przez kleszcze
- wirusowego zapalenia wątroby (m.in. HBV, HCV)
- infekcji ogólnoustrojowych (oportunistycznych).

Diagnozujemy także wybrane choroby i predyspozycje genetyczne (m.in. raka piersi, jajnika, mukowiscydozy oraz chorób zakrzepowo-zatorowych). W naszej ofercie znajdują się testy wykonywane w technologii mikromacierzy DNA, wykrywające od kilkudziesięciu do kilkuset mutacji w genach odpowiedzialnych za predyspozycje i rozwój m.in. rodzinnego niepolipowatego nowotworu jelita grubego (HNPCC) oraz nowotworu prostaty.

Znaczna część pojedynczych testów diagnostycznych połączona jest w badania panelowe, które umożliwiają uzyskanie szerszego obrazu klinicznego pacjenta w krótszym czasie i za relatywnie niższą cenę.

Wykonujemy także badania z zakresu identyfikacji osobniczej - ustalenie pokrewieństwa (ojcostwa).

Naszym priorytetem jest jakość świadczonych usług i wykonywanych badań. Dbamy o ich rzetelność, bezstronność i terminowość. Szczegółowo dokumentujemy przebieg każdego badania, gwarantując poprawność, powtarzalność i prawidłową interpretację wyników. Wszystkie badania wykonywane są przez wykwalifikowanych diagnostów laboratoryjnych. Kompetencje członków naszego zespołu są na bieżąco monitorowane i udoskonalane, poprzez ich udział w badaniach i szkoleniach zewnętrznych.

Restrykcyjnie przestrzegamy wszystkich przepisów prawnych, a w szczególności zasady poufności. Zgodnie z polskim ustawodawstwem, po przeprowadzeniu analiz, próbki DNA są utylizowane przez specjalistyczną firmę. Centrum Badań DNA działa zgodnie z ogólnymi wymaganiami dotyczącymi kompetencji laboratoriów badawczych oraz wdrożyło w swoim Laboratorium standardy postępowania zgodne z wymaganiami międzynarodowej normy ISO 9001:2008. W celu zapewnienia realizacji polityki jakości w Laboratorium, Centrum Badań DNA realizuje plan udziału w badaniach międzylaboratoryjnych potwierdzających nasze kompetencje.

Podkategorie

Twitter