Centrum Badań DNA

Centrum Badań DNA, to ośrodek badawczo-diagnostyczny, którego celem jest wdrażanie i oferowanie nowoczesnych technologii w zakresie analiz DNA, a tym samym wprowadzenie na rynek najnowocześniejszej diagnostyki medycznej.

Naszym priorytetem jest jakość świadczonych usług i wykonywanych badań. Dbamy o ich rzetelność, bezstronność i terminowość. Szczegółowo dokumentujemy przebieg każdego badania, gwarantując poprawność, powtarzalność i prawidłową interpretację wyników. Wszystkie badania wykonywane są przez wykwalifikowanych diagnostów laboratoryjnych. Kompetencje członków naszego zespołu są na bieżąco monitorowane i udoskonalane, poprzez ich udział w badaniach i szkoleniach zewnętrznych.

W pracy kierujemy się przede wszystkim dobrem naszego klienta. Restrykcyjnie przestrzegamy wszystkich przepisów prawnych, a w szczególności zasady poufności. Zgodnie z polskim ustawodawstwem, po przeprowadzeniu analiz, próbki DNA są utylizowane przez specjalistyczną firmę.

Centrum Badań DNA działa zgodnie z ogólnymi wymaganiami dotyczącymi kompetencji laboratoriów badawczych oraz wdrożyło w swoim Laboratorium standardy postępowania zgodne z wymaganiami międzynarodowej normy ISO 9001:2008.

W celu zapewnienia realizacji polityki jakości w Laboratorium, Centrum Badań DNA realizuje plan udziału w badaniach międzylaboratoryjnych potwierdzających nasze kompetencje.

 

misja

Centrum Badań DNA, to firma założona przez naukowców biotechnologów na terenie Poznańskiego Parku Naukowo – Technologicznego. Dostrzegając niszę rynkową oraz wykorzystując własną wiedzę założyli w 2006 roku ośrodek badawczo-diagnostyczny, którego celem jest wdrażanie i oferowanie nowoczesnych technologii w zakresie analiz DNA, a tym samym wprowadzenie na rynek najnowocześniejszej diagnostyki medycznej.

Centrum Badań DNA prowadzi własne prace badawcze i współpracuje z wieloma ośrodkami i instytucjami naukowymi i diagnostycznymi z całego świata. W swojej pracy wykorzystujemy najnowsze technologie i metody badawcze oraz gwarantujemy najwyższy, światowy poziom oferowanych usług.

Obecnie w ofercie firmy znajdują się następujące testy z zakresu molekularnej diagnostyki:
– infekcji układu moczowo-płciowego (m.in. HPV, Chlamydia trachomatis)
– chorób przenoszonych przez kleszcze
– predyspozycji do nowotworów
– badań na alergię
– badań całego genomu człowieka

Diagnozujemy także wybrane choroby i predyspozycje genetyczne (m.in. raka piersi, jajnika, mukowiscydozy oraz chorób zakrzepowo-zatorowych). 

Znaczna część pojedynczych testów diagnostycznych połączona jest w badania panelowe, które umożliwiają uzyskanie szerszego obrazu klinicznego pacjenta w krótszym czasie i za relatywnie niższą cenę.

Wykonujemy także badania z zakresu identyfikacji osobniczej – ustalenie pokrewieństwa (ojcostwa).

Nasza kadra

Jacek Wojciechowicz

Prezes Zarządu

Dyrektor Działu Badawczo-Rozwojowego

Biuro

Anna Borna

KIEROWNIK BIURA

Rozalia Stróżyk

SPECJALISTA DS. ADMINISTRACYJNYCH

Anna Mułkowska

SPECJALISTA DS. OBSŁUGI KLIENTA

Laboratorium

dr n. med. Błażej Ratajczak

SPECJALISTA LABORATORYJNEJ GENETYKI MEDYCZNEJ

mgr Natalia Ickiewicz

DIAGNOSTA LABORATORYJNY

mgr Agnieszka Fryzowska

DIAGNOSTA LABORATORYJNY

mgr Beata Nawrocka

DIAGNOSTA LABORATORYJNY

mgr Michał Antkowiak

MŁODSZY ASYSTENT

Konsultanci

© Centrum Badań DNA – testy DNA, Badania genetyczne 2024
Stworzenie strony: Creationship | Wdrożenie: Care4web.pl