Posiadamy nowoczesne laboratorium, które skupia się na szeroko rozumianej diagnostyce weterynaryjnej. W naszej pracy stawiamy na jakość i terminowość. Dążymy do tego aby wprowadzone przez nas rozwiązania i testy ułatwiały codzienną pracę lekarzy weterynarii i hodowców.

Nasze kompetencje budujemy w oparciu o doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Diagnostyka Weterynaryjna przy Centrum Badań DNA świadczy usługi dla lekarzy weterynarii z zakresu:

  1. biochemii, hematologii, koagulogii, analizy hormonów
  2. mikrobiologii
  3. patomorfologii
  4. genetyki

Centrum Badań DNA działa zgodnie z ogólnymi wymaganiami dotyczącymi kompetencji laboratoriów badawczych oraz wprowadza w swoim Laboratorium standardy postępowania zgodne z wymaganiami normy ISO 9001:2008

Przeprowadzamy analizy krwi, moczu, kału. Badamy poziomy hormonów, pierwiastków, elektrolitów oraz markerów biochemicznych, które mają często kluczowe znaczenie w etiopatologii wielu zwierzęcych chorób.

Wykonujemy także badania DNA diagnozujące choroby genetyczne psów i kotów. Na życzenie klienta wykonujemy także analizy DNA mające na celu sprawdzenie pochodzenia psa. Wówczas niezbędny jest materiał genetyczny psa i jego rodziców. Badania takie mogą być pomocne w przypadku, kiedy mamy wątpliwości co do czystości rasy psa.